24. Fevereiro 2018 - 17:00 até 20:00

ZER - Kassel Gösterim ve Söyleşi, Mundo, Sábado, 24. Fevereiro 2018

ZER'in KASSEL Özel gösterimine tüm izleyicilerimizi davet ediyoruz.
Gösterimin ardından yönetmenimiz Kazım Öz ile söyleşimiz olacaktır.
Tarih: 24 Şubat 2018 Cumartesi
Film Gösterimi Saat: 18:00
Söyleşi: 20:00
Yer: Philipp Scheidemann Haus
Adres: Holländische Str. 74, 34127 Kassel, Almanya
Bilet: 12€

Zer bir çok festivalden ödülle dönmüş en son çektiği Bir Varmış Bir Yokmuş isimli belgeseli ile 35. İstanbul Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü ve FIPRESCI ödülü ile dönen Türkiye sinemasının en üretken sinemacılarından Kazım Öz'ün üçüncü uzun metraj fllmidir.
Film dünya prömiyerini 36. İstanbul film Festivali'nde yaparken uluslararası prömiyerini dünyanın sayılı festivallerinden olan 71. Edinburgh Uluslararası Film Festivali'nde yaptı. En son 23. Nancy Uluslararası Film Festivalin'nden En İyi Film ödülü ile dönen film festival yolculuğuna Amerika, Yunanistan, Almanya ve Türkiye'deki festivallerle devam ediyor.

ZER
Zer ölüm döşeğinde Dersim 38 olaylarının yaşayan tanıklarından olan babaannesinin kendisine söylediği şarkının peşinden giden Jan’ın hikâyesidir. Zarife bugüne kadar bu şarkıda kimliğini, geçmişi ve kendi tarihini saklamıştır. New York’tan Dersime bir arayış hikâyesine çıkan Jan yolun sonunda kendisine ulaşmayı amaçlar.
Zarife kanser tedavisi için New York’a getirildiğinde birbirlerini çok az tanıyan Jan ve babaannesi, daha da yakınlaşırlar ve Jan’ın hayatı değişmeye başlar.
Jan, ein junger Mann, der in New York City aufgewachsen ist, wird von dem Lied bewegt, das ihm seine kränkliche Großmutter auf ihrem Sterbebett vorsingt. Sie erinnert sich an einen Traum, den sie hatte, von einem schrecklichen Massaker, das sie als Kind erlebt ihrem Tod reist Jan, zu den Orten, wo sie im kurdischen Kernland aufgewachsen ist, auf der Suche nach der Wahrheit hinter dem Lied, das sie gesungen hat. Seine Reise führt ihn tief in sein eigenes unbekanntes Erbe und enthüllt traurige, lange und hart verborgene Wahrheiten und die Bedeutung dessen, was sie hinter sich gelassen hat. Eine rätselhafte, lyrische und bewegte Meditation über die Narben einer unruhigen Region mit schöner Kinematographie und mystischen Untertönen.

Festivals:
36. Istanbul International Film Festival
28. Ankara International Film Festival
70. Edinburgh International Film Festival – International Premiere
23. Nancy International Film Festival – Wettbewerb
5. Dohuk International Film Festival- Eröffnungsfilm
Silk Screen Film Festival, USA
66. Internationales Filmfestival Mannheim-Heidelberg- nominiert für den „Publikumspreis 2017“ und für den „Grand Newcomer Award 2017“.
GOA - International Film Festival


Preise:
Grand Prix du Publique – Nancy International Film Festival
FIBRESCI-Filmkritiker Preis – Internationales Filmfestival Mannheim-Heidelberg
Publikumspreis Internationales Filmfestival Mannheim-Heidelberg
Best Film - 5th Antioch International Film Festival
Best Director - 5th Antioch Int. Film Festival
Best Screenplay - 5th Antioch Int. Film Festival

ZER - Kassel Gösterim ve Söyleşi

Encontrar mais eventos em torno de você
Obter recomendações de eventos com base em seu gosto Facebook. Obtê-lo agora!Mostre-me os eventos adequados para meAgora não