16. Fevereiro 2018 - 19:00 até 21:00

Volkan İncüvez Dinletisi, Mundo, Sexta, 16. Fevereiro 2018

Volkan ile kasım ayında yaptığımız dinletinin tadı damağımızda kaldı. Üç günlük dünyada ne kadar var oluruz bilemeyiz dedik onun için tez zamanda bir daha buluşalım istedik. Bekleriz.

Ney, vokal, perdesiz gitar, elektro gitar ve çağlama enstrümanlarının kullanıldığı; makamsal müzik, modern müzik öğeleri ve doğaçlamalardan oluşan tek kişilik canlı loop performansıdır.
Günümüz dünya müziği kriterlerine uygun bir sound ve aranje anlayışından yola çıkarak seçilmiş repertuarda, Türkiye'nin her bölgesinden halk müziği eserleri ve geleneksel Türk Müziği eserlerinin karakterlerini taşıyan enstrümantal besteler ve sıkça doğaçlamalar bulunur. Aslında geleneksel ve doğal bir hayatın, modern hayatla kesişip karışmasını kendince ifade eder ve tabii endüstriden de nasibini almıştır. Teknik olarak bakıldığında bütün Orta Doğu'ya mâl olmuş ritmik ve melodik yapının yanı sıra; afro ritm ve groovelar, jazz armonisi, makamsal armoni ve çok seslilik, Anadolu etnik müziği, progresif müzik gibi tarzlara da dokunan bu performans, adeta bir trans niteliği taşır. Başka bir deyişle; Hepyek, melodi ve armonilerini kara parçalarında büyütür, bir rotası olmadan semada dolanır ve duygusunu denizin dibine bırakır.

Etkinlik giderleri katılımcılar ile birlikte karşılanacaktır.
Rezervasyon zorunludur.
Rezervasyon için komsukapisidernegi@gmail.com adresine gelecek kişilerin telefon ve e-posta bilgilerinin gönderilmesi yeterlidir.

Bir önceki buluşmamız :

Volkan İncüvez Dinletisi

Encontrar mais eventos em torno de você
Obter recomendações de eventos com base em seu gosto Facebook. Obtê-lo agora!Mostre-me os eventos adequados para meAgora não