Sinem Er ile Serileme Sanatı Programı, Mundo, Sábado, 13. Janeiro 2018

Sinem ile Serileme Sanatı Programı ‘Parçalardan, Akış İçinde Bütünlüğe’

13-14 Ocak / 13:00-18:00

10-11 Şubat / 13:00-18:00

10-11 Mart / 13:00-18:00

21-22 Nisan / 13:00-18:00

** Bu eğitimi Yoga Alliance Continuing Education saatlerine saydırılabilir

*5 Ocak'a kadar kayıt yaptırmanız gereklidir. Program en az 12 kişi ile açılacaktır.

Ayrıntılı bilgi ve ücretler için;


4 haftasonuna yayılacak olan 50 saatlik Serileme Sanatı Programı’nda, verdiğiniz dersleri daha ilham verici ve geliştirici hale getirme yolları üzerinde durulacak, yaratıcı, akıcı ve öğretici dersler hazırlayarak, bunları aktarma becerilerini geliştirmek üzerinde çalışılacaktır.

Hangi tarz yoga öğretiyor olursanız olun, bu eğitimden bir şeyler alabilirsiniz. Çünkü eğitimde dengeli bir dersin yapıtaşlarının ve formülünün ne olduğunu, öğrenciye nasıl bütüncül bir tecrübe yaşatabileceğinizi, nasıl daima taze olabileceğinizi öğreneceksiniz ve bunu kendi diliniz ve tarzınıza pek tabi entegre edebilirsiniz!

Eğitimin temel konu başlıkları:
• Güneşe Selamlar ve serilemenin özü: Surya Namaskar‘ı, varyasyonlarını öğretmeyi, ihtiyaca ve dersin temasına göre modifiye etmeyi öğrenmek. Dersi bir monologdan ziyade bir diyaloga dönüştürmek. Yaşam döngüsünü yoga dersi içinde aynalamanın yolları

• Serileme Esasları: Temelden başlayarak, izlenen yolu ve sonucu yaratıcılığı besleyen bir yapı olarak kullanmaya başlamak, akış içinde nefesi harekete bağlamayı öğrenmek, öğrenciyi geliştirmeye ve derinleştirmeye yönelik, akıllı, mantıklı ve yaratıcı ders serilemeleri hazırlamak ve ihtiyaca göre modifiye edebilmek

• Temelleri oluşturmak: Yeni başlayanlara yogayı öğreten akışlar tasarlayabilmek. Güvenli ve eğlenceli bir şekilde yeni başlayanlara ters duruşlarda rehberlik etmeyi öğrenmek.

• Karışık/orta/iler seviye sınıflarda ders vermek: Öğrenciyi yerinde saydırmaktansa ilham verecek dersler hazırlamak, seviyeye göre nelere dikkat etmek gerektiğini anlamak.

• Hedef poza, anatomik odağa, felsefi temaya yönelik ders kurmak: Akışların içine eklenen hazırlayıcı pozlarla öğrencileri güvenli bir şekilde hedeflenen poza götürmenin ve anatomik odağa göre ders serilemenin detayları. Felsefeyi fiziksel bir şeye de dönüştürerek, yapmacık ya da ağdalı olmadan derse dahil etmenin, dersin bütününe yaymanın yolları üzerinde çalışmak.


Kimler Katılabilir?

200 Saatlik Yoga Uzmanlaşma Programını tamamlamış herkes bu programa katılabilir.

Buluşma Takvimi:


13-14 Ocak / 13:00-18:00

10-11 Şubat / 13:00-18:00

10-11 Mart / 13:00-18:00

21-22 Nisan / 13:00-18:00

** Bu eğitimi Yoga Alliance Continuing Education saatlerine saydırılabilir. (50 saat)**

Ayrıntılı bilgi ve ücretler için;


Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve eğitim ödeme planı konularında sizinle bire bir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için, linkteki formu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresinden Helin Kutlan ile iletişime geçebilirsiniz.

*5 Ocak'a kadar kayıt yaptırmanız gereklidir. Program en az 12 kişi ile açılacaktır.

Sinem Er Hakkında

2005 yılından beri yoganın içindeyim ve Yoga Alliance E-RYT 500 onaylı bir hocayım. İlk eğitimimi Zeynep Aksoy’dan aldım ve sonrasında sevgili hocam, efsanevi OM Yoga’nın kurucusu Cyndi Lee ile çalışmaya başladım ve Cyndi Lee’nin Yoga Alliance onaylı 200 saatlik ve 500 saatlik OM YOGA Hocalık Eğitimlerini tamamladım. Ayrıca Diane Long, Seane Corn, Shiva Rea, Brian Kest, Chuck Miller, Sianna Sherman gibi pek çok hoca ile çalıştım ve çalışmaya devam etmekteyim. Yoga yolunun daimi bir öğrencilik olduğuna inanıyorum.

Yogaya ilk başladığımda en çok etkilendiğim şeylerden biri, kendi zamanında bedenime dolup boşalan nefesi ve onun üzerinde bir kayık misali hareket eden zihnimi ve nefesimle bağ içine girdikçe aslında nasıl daha fazla alan oluşabildiğini farketmek olmuştu. Nefes verişler uzamaya başlayıp da bedenim gevşemeye başladıkça nefes için daha da fazla alan açılması beni çok etkilemişti. Nefes alma sürecinin kendisi, aslında her şeyin birbirine bağlı olduğunu, olan her şeyin, yaptığımız her şeyin, söylediğimiz her sözün ne zaman filizleneceğini bilemeyeceğimiz bir tohum ektiğinin bir hatırlatıcısıydı ve vinyasa da tam olarak buydu! O bağın farkındalığı, hiç bir şeyin ve hiç kimsenin ayrı olarak var olamayacağı, fakat her şeyin birbirine bağlı ve birbirine bağımlı olduğunun…

Bu yüzden, farkındalığın ön planda olduğu, meditatif elementleri de içinde barındıran, felsefenin içine örüldüğü vinyasa akış dersleri veriyorum. Güvenli ve mantıklı serilemenin önemine inanıyorum ve bundan yola çıkarak derslerimi yaratıcı, zekice ve anlamlı bir şekilde tasarlamaya, her seviyeden öğrencinin kendi sınırı içinde yoganın faydasını almasına alan açmaya çalışıyorum. İnsanlarla yoga öğretisini paylaşmak benim için de sürekli bir öğrenme ve keşfetme alanı yaratıyor.

Cihangir Yoga ve Nefess Yoga’da verdiğim grup derslerinin yanı sıra, Nefess Yoga’da 200 saatlik Temel Vinyasa Hocalık Eğitimi ve İleri Seviye Vinyasa Eğitimi’ni veriyor, İstanbul ve Türkiye’nin çeşitli stüdyolarında kurslar düzenliyorum. Aynı zamanda, Türkiye’nin cennet köşelerinde yoga kampları ve inzivalar organize ediyorum.

Sinem Er ile Serileme Sanatı Programı

Encontrar mais eventos em torno de você
Obter recomendações de eventos com base em seu gosto Facebook. Obtê-lo agora!Mostre-me os eventos adequados para meAgora não