Serenay Oğuz ile "Kontak Doğaçlama Atölyesi", Mundo, Sábado, 11. Novembro 2017

Kontak Doğaçlama, bedenin diğer bedenlerle ve mekanla iletişim yollarını arar. Ağırlık merkezini anlama, ağırlığı paylaşma/transfer etme/taşıma, birbirini dinleme, önerme, öneriyi kabul etme, anda olma, anın getirilerini karşılama gibi prensipleri kullanarak bedenin iletişim kurma sınırlarını keşfeder ve bu sınırları geliştirmenin çözümlerini önerir.

Merkezine dinlemeyi ve paylaşmayı alan bu çalışma günlük hayatınızda ve çalışmalarınızda çabuk karar verme, dinleme, önerileri cesurca sunabilme, akışta ve anda kalabilme yetilerinizi geliştirmeye yardımcı olur.

Kimler katılabilir?
Hareketle ilişkisini güçlendirmek isteyen herkese açıktır. Oyuncu beden, partnerwork çalışmalarında gelişmek isteyen dansçı beden, ya da daha önce hareketle ilişki kurmamış meraklı bedenler. Birlikte akışta olmayı, bedenin/başka bedenlerin ve mekanın farkında olmayı hedef edinen herkes katılabilir.

Çalışmaya gelirken ne getirmeli, ne giymeli?
Rahat ve esneyebilen kıyafetler, yedek giysi, havlu.
Çalışmalar çıplak ayakla yapılmaktadır.

Serenay Oğuz

Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü Çağdaş Dans Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. 2014-2016 yılları arasında Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Yüksek Lisans programında Zeynep Günsür Yüceil’in yürüttüğü Beden Dramaturjisi ve Aksiyon Tasarımı derslerine misafir öğrenci olarak katılarak tiyatro, hareket ve dans ilişkisi üzerine yoğunlaştı. Aakash Odedra, Kathryn Hamilton, Alma Toespern, Leyla Postalcıoğlu gibi isimler başta olmak üzere bir çok çağdaş dans ve performans sanatçısıyla doğaçlama pratikleri üzerine çalıştı. 2012 yılından beri ‘Bağımsız Tiyatro Sahneleri’ ‘Sanatta Görünürlük Festivali’ ‘Genç Koreograflar Etkinliği’ ‘Salt Galata’ ‘Açık Stüdyo' gibi platformlarda bağımsız proje ve performanslarını sergiliyor ve atölyelerini yürütüyor. Yine 2012 yılından beri çağdaş dans teknikleri üzerine çocuklarla ve yetişkinlerle çalışarak eğitmenliğini sürdürüyor.

Tandem kapsamında budalasultan ve Studio Matejka ortaklığındaki projede, Amber Fest kapsamında teknoloji ve sanatın bir araya geldiği Kristal Bedenler adlı projede, Akash Odedra'nın koreograflığını yaptığı projede performansçı olarak yer aldı.

Koreograflığını yaptığı; 'Üniformaların ve Sirenlerin Uzağında, 'Ne ne zaman biter?' ve 'Yükleniyor...' adlı dans performansları çeşitli sahne ve festivallerde sergilendi. 2015-2016 yılları arasında kentsel dönüşümü konu olan 'Yıkılan Bellek Evleri' projesini yürüttü.
Halen doğaçlama pratikleri, performans tasarımı ve çağdaş dans teknikleri alanlarında eğitim vermeye ve bağımsız performanslar üretmeye devam ediyor.

Detaylı bilgi için: 0232 464 60 69

Mavi Sanat
Genel Sanat Yönetmeni
Ahmet Akdeniz

Serenay Oğuz ile "Kontak Doğaçlama Atölyesi"

Encontrar mais eventos em torno de você
Obter recomendações de eventos com base em seu gosto Facebook. Obtê-lo agora!Mostre-me os eventos adequados para meAgora não