Seminaras "Gėdos fenomenas kasdienybėje ir terapijoje" su Manon Van Woensel (Prancūzija), Mundo, Sexta, 20. Abril 2018

Vilniaus geštalt institutas kviečia dalyvauti prancūzės, patyrusios geštalto terapeutės Manon Van Woensel seminare "Gėdos fenomenas kasdienybėje ir terapijoje" (angl. "Shame in Life and Therapy")!

2015m. birželį Vilniaus geštalt institute Manon Van Woensel vedė paskaitą apie gėdos fenomeną. Paskaita sulaukė didelio dalyvių susidomėjimo, o institutas tuo pačiu gavo pageidavimą – organizuoti trijų dienų seminarą. Savo pažado laikėmės ir suorganizavome seminarą prieš daugiau nei metus, apie kurį dalyviai kalba dar iki šiandien. Kadangi tas seminaras cituojamas iki šiol, ir atsirado žmonių klausinėjančių, ar tai kartosime, nusprendėme kartoti.

Seminaras skirtas geštalto terapeutams, geštalto mokymo programų dalyviams, psichologams, socialiniams darbuotojams, medikams ir kitų psichoterapijos krypčių atstovams. Pageidautina, kad dalyviai būtų susipažinę su geštalto terapijos pagrindais.

Kiekvienas individas vienose ar kitose gyvenimo situacijoje patiria gėdą. Gėdos jausmo išgyvenimas yra sudėtingas ir neišvengiamas žmogaus patyrimas, kuris visada susijęs su gilia vienatve, nuošalumu. Taip pat kaip ir gyvenime, gėda išgyvenama terapiniuose santykiuose, tik čia ji dažniausiai pasireiškia paslėptu, apgaulingu būdu – dažniausiai gėda vilki kaukę.

Gėdos išgyvenimas yra emocijų (baimės, pykčio, liūdesio, sumišimo, bet kartu energingumo bei agresyvumo) ir jausmų (bejėgiškumo, užlaikyto pykčio, nevilties, tuštumos) kokteilis. Gėdą patiriame per sensorinius, kūno pojūčius, neverbaliniu, tyliuoju būdu. Dar prieš aplankant minčiai „man gėda“, išgyvename visą galybę varžančių ir įkalinančių reiškinių kūne, kurie gali apsunkinti tiek kontakto užmezgimą, tiek patiriamą gerovę apskritai. Dažniausiai mums yra sunku atrasti žodžius, padedančius apibūdinti tai, ką išgyvename ir tada gėda lieka nesuprasta, galiausiai asmuo patiria nemalonius neatitikimo bei nepilnavertiškumo jausmus.

Būdami geštalto terapeutais esame aktyvūs ir įsitraukę į santykį su klientais – netgi to nenorėdami, mes galime jiems išprovokuoti arba sustiprinti gėdą. Gėda atsiranda tada, kai asmuo yra matomas, kai jis tampa tuo į kurį žiūrima, o terapinių santykių lauke terapeutas yra tas „kitas“, į kieno akiratį patenka klientas, terapeutas yra kažkas, kas gali vertinti ir teisti. Galbūt dėl to, kad asmuo gėdingą situaciją yra patyręs praeityje, gėda dažnai siejama su neužbaigtais reikalais. Ir čia visada išlieka aktualus vertinimo, tiek realaus, tiek įsivaizduojamo, klausimas.

Geštalto terapeutui gėda tampa lauko fenomenu, tokiu būdu atsiranda galimybė nuimti nuo gėdos kaukę, padėti klientui išbandyti naujus prisitaikymo būdus, o tuo pačiu keistis bei tapti laisvesniu!

Šio seminaro metu apžvelgsime socialinius, psichoanalitinius bei geštalto terapijos teorinius ir praktinius aspektus susijusius su gėda. Kaip ir visuose Manon Van Woensel seminaruose, didžioji seminaro dalis bus patyriminė, įtraukianti pačius dalyvius. Praktinės seminaro dalies tikslas yra išmokti, kaip geštalto terapija gali paskatinti gėdos demaskavimą, atskleidimą ir dekonstrukciją. Sieksime, kad klientas gebėtų išbūti sveiko intymumo situacijoje, kai yra stebimas kito asmens...

Seminaro vedėja – MANON VON WOENSEL – sertifikuota geštalto terapeutė iš Prancūzijos, turinti daugiau nei 20 metų terapinio darbo patirties. Manon atstovauja Paryžiaus geštalto mokyklai, yra aktyvi Paryžiaus geštalto terapijos draugijos narė.


Seminaras vyks anglų kalba, vertimas į lietuvių kalbą numatomas, jeigu bus dalyvių, kam reikės. Prašome mus informuoti apie poreikį iš anksto, registruojantis.

Seminaro tvarkaraštis:
Balandžio 20d. 17:00 – 21:00
Balandžio 21d. 10:00 – 18:00
Balandžio 22d. 09:00 – 17:00
Viso: 20val. Geštalto teorijos ir metodologijos. Dalyviams bus išduodami dalyvavimą patvirtinantys pažymėjimai.

Kaina: 180 Eur

Seminaro vieta bus patikslinta tik užsiregistravusiems ir avansinę įmoką pervedusiems dalyviams

VIETŲ SKAIČIUS SEMINARE RIBOTAS. Būtina išankstinė registracija el. paštu: mokymai@gestaltoterapija.lt

Seminaras "Gėdos fenomenas kasdienybėje ir terapijoje" su Manon Van Woensel (Prancūzija)

Encontrar mais eventos em torno de você
Obter recomendações de eventos com base em seu gosto Facebook. Obtê-lo agora!Mostre-me os eventos adequados para meAgora não