07. Fevereiro 2018 - 19:00 até 22:00

Mīklaini kā spogulī ("Såsom i en spegel''), Mundo, Quarta, 07. Fevereiro 2018

KINOLEKTORIJS "TAS, KO TU NEDRĪKSTI NEZINĀT XIII. REIBINOŠAIS NEPRĀTS.''


"Mīklaini kā spogulī" ("Såsom i en spegel"), 1961, Zviedrija, 89', rež. Ingmars Bergmans


Filma “Mīklaini kā spogulī” notiek ierobežotā laikā un telpā – tās ir 24 stundas uz attālas salas, kuru laikā galvenā varone Karina piedzīvo spēcīgu šizofrēnijas uzplaiksnījumu un redz Dievu kā lielu zirnekli, neskatoties uz to, ka tikko ir pabeigusi ārstēšanās kursu slimnīcā. Filma pēta ne tikai galvenās varones psiholoģisko stāvokli, bet arī to, kā tas maina viņas attiecības ar ģimeni – tēvu, vīru un brāli –, ar kuru kopā Karina ir uz salas.

Filma “Mīklaini kā spogulī” ir pirmā filma Bergmana “garīgajā triloģijā”, ko turpināja “Ziemas gaisma” un “Klusums”. “Mīklaini kā spogulī” 1962. gadā saņēma “Oskaru” kā labākā ārzemju filma.

2018. gadā ir Ingmara Bergmana 100 gadu jubileja.

Lektors: kino teorētiķis Viktors Freibergs

“Tas, ko Tu nedrīksti nezināt XIII” sešos seansos ar sešām filmām un sešu lektoru palīdzību apskatīs neprātu kino tā dažādajās formās, pievēršoties gan pārnestā, gan tiešā nozīmē neprātīgiem tēliem, kā arī tiem, kuri uzdrīkstas neprātīgi nojaukt eksistējošo kino valodu, varbūt ne vienmēr skaidri zinot, ko likt vietā.

Kinolektoriju "Tas, ko Tu nedrīksti nezināt XIII. Reibinošais neprāts'' rīko LKA Rīgas Kino muzejs un kinoteātris "Splendid Palace", to atbalsta VKKF.

Mīklaini kā spogulī ("Såsom i en spegel'')

Encontrar mais eventos em torno de você
Obter recomendações de eventos com base em seu gosto Facebook. Obtê-lo agora!Mostre-me os eventos adequados para meAgora não