26. Fevereiro 2018 - 9:00

Kars'ta bir kış hikayesi, Mundo, Segunda, 26. Fevereiro 2018

26-27-28 Şubat tarihlerinde karlar altında ki Kars'ı görmeye gidiyoruz. 26 Şubat en geç öğlen saatlerinde ulaşacağımız şekilde Kars'a gidiyoruz ve 28 Şubat tarihinde öğlen sonrası geri dönüşe geçecek şekilde keyifli bir Kars gezisi yapıyoruz...

Program

1.GÜN / ANİ HARABELERİ - KARS KALESİ - KARS KENT GEZİSİ
Kars havaalanında katılımcılarımızla buluşarak gezilerimize başlıyoruz. İlk gezi durağımız olan Ani harabelerinin bulunduğu Arpaçay kenarına ulaşıp Aslanlı kapıdan antik kente girerek harabeleri gezmeye başlıyoruz. Kiliseleri, Büyük katedrali, Mencuryan camiini ve Ateşgene tapınağını görerek Kars kapısından çıkıp antik kent gezimizi tamamlıyoruz. Kars kent merkezine ulaşıp öncelikle Kars kalesinden kenti genel olarak seyredip gezilerimize yürüyerek devam ediyoruz. Havariler kilisesi, Ebul Hasan Camii, kemer köprü, hamamlar ve eski Kars sokaklarında yürüyerek Hekim evini, Defterdarlık binasını, Sağlık müdürlüğü binasını, Eski adliye binasını, Valilik binası, Gazi Ahmet Paşa evini ve son olarak Fetih camisini ve Arkeoloji müzesini görerek gezilerimizi tamamlayıp otelimize yerleşiyoruz.

2.GÜN / ÇILDIR GÖLÜ - AŞIKLAR OTAĞI
Kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp günün büyük bir bölümünü geçireceğimiz Çıldır Gölü'ne ulaşıyoruz. Tamamen donmuş Çıldır gölünde rengarenk süslenmiş atlarla kızak keyfini ve gölde balık tutan balıkçıların balık tutma anlarını fotoğraflayabileceğiz. Öğle yemeğimizde Çıldır gölünün ünlü balığı Sarıbalık olacak. Yemeğin ardından Kars kent merkezine dönüp otelimize yerleştikten sonra akşam yemeğimizi yöresel yemeklerden oluşacak menüyle yemek üzere restoranımıza geçiyoruz. Yemeğin ardından yüzyıllardır devam eden Aşık geleneğini dinlemeye Namık Kemal Kültür merkezine gidiyoruz. Aşıklar otağında geleneğin inceliklerini sazlı sözlü dinliyor olacağız. Gün bitiminde otelimize dönerek günü tamamlıyoruz.

3.GÜN / FETİH CAMİİ - BOĞATEPE KÖYÜ - PEYNİR MÜZESİ
Kahvaltımızın ardından gezilerimize devam etmek üzere yola çıkıyoruz. İlk gezi noktamız 18 yy. Rus mimarisi eseri Nikolay kilisesi olarak adlandırılan, günümüzün Fetih camisi olacak. Ardından Kars kaşarının ve gravyerinin doğduğu ve Malakanların kurduğu yaklaşık 2000m. rakıma sahip Zavot -Boğatepe köyüne doğru yola çıkacağız. Köye ulaşıp ülkemizin ilk eko-müzesi olan Peynir müzesini gezerek köyün ve bölgede başlayan peynirciliğin tarihiyle ilgili bilgiler alacağız. Peynir atölyelerini ve Malakan köy evlerinin nasıl bir yaşam alanı oluşturduklarını görmek için gezintiler yapıcağız. Köyde üretilen lezzetli peynirlerinden ve şifalı otlarından alışverişler yaparak köydeki gezilerimizi tamamlayıp grubumuzun uçak saatine göre Kars havaalanına ulaşıp sizlerle vedalaşıyoruz

Not: Olumsuz hava koşulları olması durumunda (yoğun kar yağışı..vb) programda değişiklik yapılabilir

Etkinlik Bedeli: 620 TL (min.14 kişilik katılımda geçerli 2 kişilik odada kişi başı fiyattır. Min. 12 kişilik katılımda ise 680 TL)

İsteyen istediği ulaşım aracını kullanarak Karsa ulaşabilir ve dönüşü yine tercihine göre kullanacağı ulaşım aracı ile yapabilir.

Neler dahil?
-Kars'tan başlayıp Kars'ta biten bütün ara transferler,
-2 Gece konaklama,
-2 Kahvaltı,
-Programda ilan edilen tüm çevre gezileri,
-Ören yeri giriş ücretleri,
-Seyahat Sigortası,
-Rehberlik

Dahil olmayanlar
-Şehirler arası ulaşım bedeli,
-İlk gün kahvaltı,
-Öğle ve akşam yemekleri
-Müze giriş ücretleri,
-Âşıklarımıza gönlünüzden kopacak bahşişler,

Ulaşım,
*Salı sabahı saat 10.30 dolaylarında Kars havaalanından çıkmış olacağız.
*Perşembe öğleden sonra 14.30 dolaylarında Kars havaalanından grubumuzu yolcu etmiş olacağız.
Ayrıca Doğu Ekspresi ile gelecek olan misafirlerimizi de tur sabahı kalacakları otelden alıp tur bitiminde yine tren garından yolcu edebileceğiz.

Konaklama
Kars - Kars Park Otel (Kars şehir merkezinde 4 yıldız konseptinde yeni otel)
Sim-Er Otel
Kent Ani Otel

Gerekli Malzemeler
-kar botu/ayakkabısı
-termal içlik (alt-Üst),
-kar pantolonu, montu
-bere-atkı-eldiven
-fotoğraf makinesi

Kars'ta bir kış hikayesi

Encontrar mais eventos em torno de você
Obter recomendações de eventos com base em seu gosto Facebook. Obtê-lo agora!Mostre-me os eventos adequados para meAgora não