IBEYI ★ live in Tel Aviv ★ one show only, Mundo, Domingo, 13. Maio 2018

מונוקרייב & הקצה הפקות מציגים:

★ Ibeyi ★

תופעת האלקטרו-סול שבה לארצנו: התאומות הצרפתיות-קובניות חוזרות לישראל להופעה אחת בלבד עם אלבום חדש!
יום ראשון, ה-13 במאי, 2018 | בארבי, ת"א (מופע עמידה)
דלתות: 20:30, חימום - אורי אלבוחר: 21:20, המופע: 22:00 (פונקט!)
כרטיסים כאן:שנתיים וחצי אחרי הביקור הראשון בארץ, התאומות הצרפתיות-קובניות הרותחות - Ibeyi - חוזרות להופיע בישראל, במסגרת סיבוב הופעות המקדם את אלבומן החדש והמדובר - Ash. בתחילת 2016 אזלו הכרטיסים תוך שבועות ספורים לשתי הופעות בלתי נשכחות שלהן, אחרי שכבשו את המדינה שלנו עם River. מאז, הן הספיקו לככב בסרט של ביונסה, לצוד את עיניו של פרינס זצ"ל ולחרוש את העולם לאורכו ולרוחבו. במאי הקרוב הן שבות לקבל ולתת אהבה בתל אביב, עם האלבום החדש ועם אחת ההופעות המבוקשות של מי שהן כוכבות ענקיות בהתהוות. בסיבוב הזה תתקיים רק הופעה אחת בארץ.


★ ★ ★ ★ ★
Ibeyi הן התאומות ליסה ונעמי דיאז (23), בנותיו של המוזיקאי המנוח מיגל (אנג'ה) דיאז, נגן כלי-הקשה מפורסם, חבר ההרכב העל-זמני "בואנה ויסטה סושיאל קלאב". לאחר מותו החלו ללמוד לנגן על כלי ההקשה שלו וב-2013, כשהן רק בנות 18, כבר הוחתמו על חוזה הקלטות בלייבל הבריטי העצום XL Recordings. בעליו, ריצ'רד ראסל, לקח אותן תחת חסותו והפיק להן את אלבום הבכורה, "Ibeyi", ששוחרר בפברואר 2015. הבנות שרות באנגלית, צרפתית ובשפת ה"יורובה" - ניב ניגרי שהיה מושרש בקובה במאה ה-18. פירוש המילה Ibeyi (אותה הוגים ee-bey-ee) – הוא "תאומות" ביורובה.

אלבום הבכורה שלהן זכה לחשיפה גדולה ברחבי הגלובוס, עם אזכורים רבים בתור אחד האלבומים המפתיעים של אותה שנה. הלהיט River הפך לסינגל מצליח בכל העולם והשתלב בפלייליסטים המרכזיים גם כאן אצלנו בישראל, עם פרגון אדיר בתקשורת. עוד מאותו אלבום בלטו השירים Oya, **** Says ו- Stranger/Lover.

הן מנגנות על פסנתר, סמפלר, קחון וכלי הקשה אחרים. העולם אוהב הגדרות, ועם הפריצה שלהן הן כיכבו תחת עשרות כותרות מפוצצות. יש שהגדירו אותן כתקווה וכעתיד של הזרם האפרו-קובני, יש שאמרו שהן נביאות שמחזירות לחיים את הטריפ-הופ (בכך שהן מצליחות להתיך פופ מודרני, היפ-הופ ואלקטרוניקה עכשווית - לתוך נשמת שירי העם העתיקים שלהן) ויש שיגידו שהן מנהיגות תנועה, ועל הדרך גם המציאו ז'אנר חדש – Doom-Soul. היום כבר קוראים זה אלקטרו-סול. היום, התאומות מפריז הן כבר תופעה.

האלבום השני, Ash, יצא בספטמבר 2017. גם הפעם הפיק ריצ'רד ראסל. כאן מתגלה צד קצת יותר אלקטרוני, אך עם זאת גם קצת יותר ניסיוני, כזה שמאפשר למאזינים לגלות צדדים נוספים באישיות של הצמד הצעיר והמבטיח הזה. אלבום הבכורה עסק בעיקר סביב נושא הזהות של ליסה ונעמי, התפר הצרפתי-קובני-אפריקאי עליו הן נעות מאז שנולדו, דרך השכול שחוו כשאיבדו את אביהן ואחותן הבכורה בגיל צעיר. עכשיו הן מוסיפות לכל זה שכבות נוספות, ומתפנות לעסוק גם בנושאים שברומו של עולם – כמו אלימות משטרתית לצד גזענות בצרפת, ולמשל כשהן מסמפלות את מישל אובמה עם מסר נשי חזק. הן עושות את זה גם הפעם בשפות שונות: אנגלית, צרפתית, ספרדית וגם בניב הקובני שלהן – היורובה. בשיתופי הפעולה באלבום זה אפשר למצוא את אגדת הפסנתר צ'ילי גונזלס, הסקסופוניסט קמאזי וושינגטון, ממוזיקאי הג'ז הבולטים של תקופתנו, ואת זוכת הגראמי - מלה רודריגז, כוכבת היפ-הופ ספרדייה. את האלבום מקדמים הסינגלים: Away Away , Deathless , Me Voy ו- I Wanna Be Like You.

לצד המוזיקה המקורית האהובה שלהן, הן שימשו כפרזנטריות אופנה עבור ליוויס וחברת Apple, שיחקו בסרט שקידם את אלבומה החדש של ביונסה ("Lemonade"), זכו לביקור מפתיע של פרינס בהופעתן - אשר הציע להן שיתוף פעולה שלא יצא לבסוף לפועל, זמן קצר לפני מותו.

לקליפים ולשירים הבולטים של הצמד:

★ ★ ★ ★ ★

מופע פותח: ORI (אורי אלבוחר).
אורי הוא מוזיקאי נדיר, מולטי-אינסטרומנטליסט, שהוציא לפני כמה חודשים את האלבום השני שלו, יצירה שהיא כולה אדם אחד, עשר אצבעות, ולב אחד ענק.

IBEYI ★ live in Tel Aviv ★ one show only

Encontrar mais eventos em torno de você
Obter recomendações de eventos com base em seu gosto Facebook. Obtê-lo agora!Mostre-me os eventos adequados para meAgora não