Gürcistan Dağcılık ve Seyahat Turu, Mundo, Domingo, 08. Julho 2018

Muhteşem bir programla Gürcistan’daki ortaçağ müzesi Svanetti Bölgesine gidiyoruz. Masallar diyarına yolculuk diyoruz çünkü tamda Masal Dağı Kaf’ın (Elburuz) eteklerinde geçecek hikayemiz. Gürcistan’da, Kafkas Dağları’nın rakımı en yüksek ve en ücra köylerinin bulunduğu, Unesco Dünya mirası listelerinde yer alan Mestia’yı adım adım keşfe çıkacağız. Bu bölge Avrupa’nın ortaçağ müzesi olarak geçiyor ve pek çok eski geleneği sürdüren Yerli halkı Svan’ların ana yurdu. Ortaçağ platosunu andıran savaş kuleleri, sırtı karlı dağlarla ve ormanlarla, dağları buzullarla kaplı vahşi coğrafyası biz keşif severleri topraklarına çağırıyor. Bizim gezeceğimiz rota aşağıda. Buyurun bize katılın!

Öncelikle ulaşımı aktaralım. En geç saat 12:00’de Trabzon hava limanından hareket edeceğiz. Uçaklarınızı bu saate göre ayarlamanızı rica ediyoruz. Pegasus, Anadolu Jet en uygun uçuşları sunuyor. Biletinizi hemen satın alın ki tasarruflu olsun 😉 Gürcistan için vize gerekmemektedir. Üzerinde TC kimlik numarası olan (veriliş tarihi 10 yılı geçmeyen, soğuk damgası net ve presi bozulmamış olmalı) nüfus cüzdanınız ya da pasaportunuz ile sınırı geçebiliyorsunuz.
ÖZET PROGRAM
1. Gün: 08 Temmuz Pazar: Batum, Kobuleti ve Poti
2. Gün: 09 Temmuz Pazartesi : Zugdidi Çarın Sarayı ve Mestiaya varış, Svan Kuleleri
3. Gün: 10 Temmuz Salı: Qoruldi gölleri ve yürüyüş
4. Gün: 11 Temmuz Çarşamba: Chalaadi Buzulları
5. Gün: 12 Temmuz Perşembe: Ushguli Köyü
6. Gün: 13 Temmuz Cuma: Mestia’ya veda Zuruldi Dağı’na çıkış, Batumda konaklama
7. Gün: 14 Temmuz Cumartesi: Borçka'dan Beyazsu
8. Gün: 15 Temmuz Pazar vedalaşma ve Trabzon'a haraket

Detaylar için

Gürcistan Dağcılık ve Seyahat Turu

Encontrar mais eventos em torno de você
Obter recomendações de eventos com base em seu gosto Facebook. Obtê-lo agora!Mostre-me os eventos adequados para meAgora não