פבואר במדבר- טרק יומיים ברכס חצרה והדרכים הקדומות, Mundo, Sexta, 16. Fevereiro 2018

רכסי הנגב הצפוניים היו למכשול טבעי להולכים בדרכי הסחר העתיקות ממזרח למערב, מארץ התבלינים והישימון אל הארץ הנושבת. רכס חצרה היה לרכס הראשון שפגשו הנוודים בבואם מעבר הירדן. על מנת להתגבר על המכשול פרץ האדם בעבר ובעת המודרנית את מעלה עקרבים - המעלה המפורסם ביותר בארץ. ההיסטוריה זימנה למקום לא מעט סיפורים ובנוסף לכל אלה, יצר הטבע נחלים מרשימים ועוצמתיים בהם נבקר כולל יצירת המופת המרשימה מכולם – המכתש.

מסלול ולינה: הטרק מיועד למטיבי לכת וכולל לינת שטח. ההליכה במסלולים היא בתיקי יום כאשר ציוד הלינה והאוהלים מוקפצים לחניון הלילה. הלינה בטרק היא בחניוני לילה מורשים ללא שום שירותים (מדבר נטו). כל מטייל/ת צריך להצטייד בציוד הליכה ולינה אישי (רשימת ציוד יישלח לנרשמים במייל).

לוגיסטיקה: תמיכה לוגיסטית על ידי האחד והיחיד איתי על-דור (חברת פינג'אן). הלוגיסטיקה בטיול תספק לנו מטבח שטח, אוכל ומים ותקפיץ את הציוד שלנו לחניון הלילה. הבישולים בערב עלינו. הטיול כולל הסעה הלוך וחזור.

16/2 - ממישור ימין למצד צפיר וחניון עקרבים תחתון
אורך המסלול: 13 ק"מ, דרגת קושי: בינונית.

תיאור המסלול: ההסעה תקח אותנו עד לחניון הלילה של מישור ימין. לאחר התארגנות והעמסת הציוד האישי ללילה על העגלה, נצא לדרך. נלך באפיק נחל ימין עד לגבי המים, שם נפתח את הבוקר עם רחצה בגבים, היכרות וקפה. לאחר מכן, נמשיך עד לראש מעלה ימין לאחת מנקודת התצפית היפות על נחל חתירה (סדקי ימין). את ארוחת הצהריים נאכל במצד צפיר הצופה אל עמק הערבה והרי אדום. מנקודת זו נרד את רכס חצרה דרך נחל גוב (אתגרי – טכני) עד למרחב נחל צין וחניון הלילה.

17/2 - יום הליכה 2 | מנחל עקרבים למעלה עלי ושער המכתש הקטן
אורך המסלול: 20 ק"מ, דרגת קושי: קשה

תיאור המסלול: מחניון הלילה נצא בדרך הג'יפים לאורכם של מצלעות הרכס שירדנו אתמול. נגיע לאפיק נחל עקרבים ודרכו נעלה חזרה את רכס חצרה. שמו של הנחל מחייב והעלייה בו אתגרית וכוללת חציית גבי מים ומעבר מדרגות סלע. בתום הטיפוס נמשיך לארוחת צהריים מול נוף המכתש הקטן. לאחר מכן, נרד את מעלה עלי וניכנס אל תוך המכתש. נחצה את המכתש ונתנקז, בדיוק כמו כל הנחלים הקטנים במכתש אל נקודה אחת, שער אשמדאי. מהשער נמשיך בהליכה מנהלתית אל סיום המסלול וההסעה.

עלות הטיול: 550 ש"ח לאדם.

המחיר כולל: רכב מנהלה להקפצת ציוד, אנשי צוות מנהלה, מטבח שדה, הדרכה ארוחות: החל מהערב הראשון ועד לארוחת הצהריים של היום השני. אספקת מים. הסעה הלוך ושוב. מע"מ.

המחיר אינו כולל: ארוחת בוקר וצהריים ביום הראשון.

רשימת ציוד ופרטים נוספים יישלחו לנרשמים במייל אישי. מקום בטיול מובטח אך ורק עם הסדרת התשלום. לקבלת מייל מפורט אנא מלאו את הפרטים בטופס המצורף כאן >>

נקודות איסוף והורדה:

- יקנעם: 6:00 (על תחנת האוטובוס לכיוון מערב מול מתחם G).
- מחלף אולגה: 6:25 (בתחנת האוטבוס לכיוון דרום. ליד הגשר בצמוד לתחנת הדלק)
- גלילות: 6:50 (בתחנת אוטבוס על כביש 2 לכיוון דרום).
- תל אביב 7:00 (במפרץ לפני הירידה לאיילון דרום).
- יד בנימין 7:30 (בתחנה מחוץ למרכז המסחרי בכיוון הירידה לכביש 6).

פבואר במדבר- טרק יומיים ברכס חצרה והדרכים הקדומות

Encontrar mais eventos em torno de você
Obter recomendações de eventos com base em seu gosto Facebook. Obtê-lo agora!Mostre-me os eventos adequados para meAgora não