Eskişehir Porsuk Çayı-Odunpazarı Sazova ve Frig Vadisi Gezisi, Mundo, Sábado, 12. Maio 2018

Eskişehir merkezde yer alan Porsuk çayında tekne turu, Odunpazarı Atlıhan müzeleri, Sazova Parkı, hepimizi derinden etkileyecek Uğur Mumcu anıtı, Antik Frig eserleri, Seyitgazi ilçesi ve Fasıllı eğlence içeren dolu dolu geçecek iki gün. Özel olarak hazırladığımız konaklamalı kültür,şehir gezisi ve eğlence içerikli bu güzel destinasyona siz değerli konuklarımızı davet ediyoruz.

PROGRAMIMIZ;
1.GÜN ( 12 Mayıs 2018 Cumartesi );
07:00 de Kumrular Sokak ( İzmir Caddesi kesişimi) hareket ile başlayacak etkinliğimiz, araç içi sandviç ve içecek ikramları ile Polatlı Sivrihisar üzerinden Eskişehir’e ulaşacağız. Eskişehir’de ilk olarak havanın uygun olması durumunda Porsuk çayında 15 dakika sürecek tekne turumuzu gerçekleştireceğiz. Porsuk çayı kenarında kısa yürüyüş, köprülerde fotoğraf çekim molası sonrası Eskişehir’e özgü çibörek ayran menüsünden oluşan öğle yemeğimizi alacağız. Yemek sonrası Odunpazarında sırası ile Cam Müzesini, Lületaşı atölyelerinin ve satışının yapıldığı Atlı Han’ı görecek sonrasında Rahmetli Uğur Mumcu’nun bombalanan aracının sergilendiği kendi ismini taşıyan parka geçeceğiz. Park gezimiz sonrası Sazova’ya hareket edeceğiz. Sazova’da Japon bahçesi, Korsan Gemisi müsait olması durumunda minyatür tren gezisi, Proleteryum gözlem evini, Masal şatosunu ve bilim merkezini gözlemleyeceğiz. Akşam konaklama için otelimize geçip Odalama ve kısa süreli istirahatın ardından Akşam saatlerinde yemek ve fasıl eğlencesini kapsayan programımız için otelden ayrılarak Rumeli Restaurant’ına geçeceğiz. Ordovr tabağı, salata, Rumeli böreği, karışık ızgara, 2 adet meşrubat ve meyve den oluşan akşam yemeği alacak ve canlı fasıl eğlencesi gerçekleştireceğiz. Eğlence sonrası konaklama ve istirahat otelimizde.

2.GÜN ( 13 Mayıs 2018 Pazar);
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Antik Frigya’nın merkezinde olduğu kabul edilen, 17 metrelik uzunluğu ile bölgedeki anıtların en görkemlisi olan, Midas Tapınağı girişinde yer alan Yazılıkaya’ya (Midas Anıtı) hareket edeceğiz. Bölge ye ulaşım esnasında Seyitgazi ilçesinde yolumuz üzerinde yer alan Ünü Orta Asya'dan Endülüs'e kadar yayılmış, tarihi kimliği ve efsanevi kişiliği ile ün yapmış Seyit Battal Gazi türbesine uğrayacağız. Türbe ziyareti sonrası Yazılıkaya’ya ulaşarak bölgede gerçekleştireceğimiz kısa süreli gezintinin ardından Midas Tapınağı içerisinde yer alan köy restaurantımız’da Çorba, kavurma, pilav, salata, yoğurt, su, meşrubat ve yöresel hıçım böreğinden oluşan öğle yemeği alacağız. Yemek sonrası dileyen konuklarımızla Küçük Yazılıkaya, Frig Kült Anıtı, Kaya Mezarları ve diğer Frig anıtlarını kapsayan yürüyüşümüze başlayacağız. Yürüyüşe katılmak istemeyen katılımcılarımız köy restaurantımız’da bekleyebilirler. Yürüyüş sonrası araçlarımıza binerek Ankara’ya doğru hareket edeceğiz. Akşam saatlerinde şehrimize ulaşarak bir başka etkinliğimizde görüşmek üzere vedalaşacağız.

HAREKET NOKTAMIZ
12 Mayıs 2018, Cumartesi, Kumrular Sokak ( İzmir Caddesi Kesişimi), 07:00

SİZİ NEREDEN ALALIM?
Kumrular-İzmir Caddesi kesişimi 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Ümitköy Köprüsü 07:20
Gordion AVM karşısı 07:30

ÜCRET: 345 TL Double oda kişi başı konaklama
( 350 TL KK Tek Çekim – 360 TL KK 3 Taksit )
395TL Single oda konaklama
( 400 TL KK Tek Çekim – 410 TL KK 3 Taksit )
0-6 Yaş Ücretsiz Araçta koltuk istenmesi durumunda 150 TL
6-12 Yaş 250 TL

NELER DAHİL
- Özel araçla ulaşım
- Araç içi sandviç ve içecek ikramları
- 2 Öğle yemeği
- 1 Akşam yemeği (Fasıl eğlenceli fiks menü)
- 2 Kahvaltı ( 1 araçta sandviç, 1 otelde açık büfe)
- 1 Gece otelde konaklama
- Porsuk Çayı tekne turu
- Milli Park giriş ücretleri
- Tüm çevre gezileri
- Kafka Turizm ve Seyahat Acentesi refakati
- Rehberlik Hizmetleri

NELER HARİÇ
Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, fasıl gecesinde alınacak menü dışında yiyecek ve alkollü içecekler. .
YANINIZA ALIN
Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası ve aksesuarlar, kişisel ilaçlar, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

ETKİNLİK NOTLARI;
• Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
• Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
• Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
• Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen gösteriyoruz.
• HATIRLATMA: Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsiz giriş yapabilmeleri için 50.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler.

KATILIM VE REZERVASYON İÇİN:
KAFKA TURİZM VE SEYAHAT ACENTASI
Adres: Kocatepe Mahallesi, Yüksel Caddesi 8/17 Çankaya/Ankara
Tel: 0312 425 85 25
Fax: 0312 425 85 24
Gsm (Ofis): 0555 894 15 94 ( 09:00 – 18:00 )
Web: –

Eskişehir Porsuk Çayı-Odunpazarı Sazova ve Frig Vadisi Gezisi

Encontrar mais eventos em torno de você
Obter recomendações de eventos com base em seu gosto Facebook. Obtê-lo agora!Mostre-me os eventos adequados para meAgora não